Ramzová - Jeseníky

Týdenní dovolená v Ostružné a okolí Jeseníku – tipy na výlet

Chystáte se na dovolenou v okolí Jeseníku? Minulý týden jsme byli s tříletým synkem v Ostružné. Sesbíral jsem pár tipů na výlety do okolí za slunečného i deštivého počasí. Tipy si můžete zobrazit i v Mapách Google.

Vezměme to od začátku.

Ostružná

Ostružná letecky – autor fotky Skiland.cz

Jakmile sjedete do malé obce Ostružná, dostanete se na malé náměstí se stylovou restaurací Skiland. Restaurace je vyzdobena starými hudebními nástroji a hostí i malé muzeum. Za restaurací je pěkné dětské hřiště s trampolínami, kolotočem, lanovou dráhou a dalšími herními prvky.

Z Ostružné se můžete vydat na procházku loukami s pasoucím se skotem do Petříkova, zdatnější turisté pak zvolí trasu lesem přes Ostružník. Pro osvěžení při cestě zpátky doporučuji navštívit hospůdku U bílého vlka. Pivo zde s láskou čepuje pan Král.

Krapet delší pěší i cyklistická trasa vede do obce Branná. Cestou potkáte řopíka, možná i zubry, italsko-český penzion a občerstvení La Baita a nakonec si vyšlápnete kopeček od Mariánského pramene do obce Branná.

Branná

Fojtství a kostel Branná, autor fotky Palickap

Malebnou obec vystavěnou v kopci nad zříceninou hradu Kolštejn a zámkem zdobí novorenesanční radnice, kostel, věž fojství a pár pěkných domků. V jednom z nich najdete i cukrárnu s proslulými máslovými trubičkami. Dobrý oběd si dáte v restauraci s minipivovarem, dětským koutkem a wellness centrem, kde můžete unaveným svalům ulevit masáží.

Jeseník

Jeseník – vodní tvrz a Vlastivědné muzeum, autor fotky Petr1888

Cestou do Jeseníku natrefíte na další dvě výletní destinace. Prudší cestou z Horní Lipové podél potoka Mrtvého údolí dorazíte k Lesnímu baru s pivem chlazeným lesními potůčky a špekáčky, které si můžete upéct u stále planoucího ohniště.

Pokud se nechystáte na túru, v Horní Lipové, pár kroků od hlavní silnice, objevíte malé ZOOFaunapark. Zvířata zde žijí v pěkném prostředí a nad hlavou Vám možná proletí papoušci, kteří zde létají venku, mimo klece a voliéry.

Dolní Morava

Autor: Horský resort Dolní Morava

Cestou domů se nám o zábavu na celý den postaral Horský resort Dolní Morava a jeho dětské zážitkové parky, skluzavka z mamuta i plavba na malém voru. Výbornou večeři nám připravili v restauraci Krčma a pak už tradá, sbohem Jeseníky. Těšíme se na brzkou shledanou.

Veškerá práva k zobrazeným fotkám patří jejich autorům.

Přidejte komentář