Děti hrající si s hračkami. Barevné kostky. Dudu.cz - internetové hračkářství.

Vlastní internetové hračkářství aneb jak jsme si hráli

Už 23 let tvoříme weby a eshopy pro naše klienty a tak nás napadlo udělat něco pro sebe a vyzkoušet si roli maloobchodního prodejce. V portfoliu máme mnoho let doménu dudu.cz, pozůstatek po malém zaniklém hračkářství, takže jsme zvolili dětský sortiment.

K provozu internetového hračkářství jsme použili platformu eShop Rychle, s kterou už delší dobu pracujeme. eShop Rychle je skutečně rychlý, má dobře vyřešené onpage SEO, výbornou technickou podporu, pěkný, neokoukaný design a skvělé importní dovednosti. To vše za perfektních 390 korun měsíčně, bez omezení počtu produktů.

Získat produkty bylo, v konečném důsledku, příliš jednoduché. Zaregistrovali jsme se do služby Dropshipping.cz a snadno vytvořili feed pro import produktů do eshopu. Dropshipping.cz zajišťuje kompletní servis od dodání produktových dát, přes přijetí platby a kompletní zpracování objednávky až po fyzické naskladnění a doručení zboží a případné reklamace. V mžiku jsme měli 8000 hraček k prodeji.

Využití dropshippingu bylo příliš snadné na to, aby prodej fungoval. Vytvořili jsme vlastní sloučený strom kategorii jednotlivých kategorií, doplnili popisky a nyní čekáme až se eshop propíše do indexu vyhledávačů. Bohužel, stejnou cestu šlo mnoho eshopů a tak je velmi těžké prorazit. Ceny nejsou konkurenční a provize nestačí na pokrytí větší marketingové kampaně.

Nevešíme hlavu. Nejsme na Dudu.cz závislí a vidíme zde další možnosti ke zlepšení. Víme, že základem je cenově dostupný, pokud možno unikátní a zároveň žádaný sortiment, perfektní SEO a komunikace se zákazníky. Zkusíme vše doladit do Vánoc, kdy se zvýší poptávka po sortimentu hraček. Do té doby můžeme věnovat síly našemu dalšímu projektu, vlastnímu sortimentu triček s potiskem Triqo.cz. Ale o tom až příště.

Přidejte komentář